DRZEWO FRANCISZKA

Grupa uczniów naszej szkoły bierze udział w ogólnopolskim konkursie pod nazwą „Drzewo Franciszka 2020”. Tematem tegorocznej edycji jest „Szacunek dla życia - szacunek dla środowiska, chrześcijańska droga poprawy stanu środowiska". Nasz projekt nosi tytuł: „Dzieci i ryby mają głos".

Poprzez udział w projekcie chcemy zwrócić uwagę na konieczność ochrony środowiska wodnego, życia roślin i zwierząt wodnych. My, młodzi ludzie mamy wpływ na to, jakie ono będzie. Zachęcamy wszystkich do ochrony środowiska i dbałości o nie, bo mamy na to duży wpływ. Pamiętajcie, że najlepszym sposobem ochrony wód jest zapobieganie jej zanieczyszczeniu. Do momentu kiedy woda płynie w kranie wydaje nam się, że nie ma z nią problemu. Woda jest zasobem wyczerpywalnym! Musimy zdać sobie z tego sprawę i rozpocząć zmianę. Nie wystarczy upatrywać przyczyny niszczenia świata jedynie w nadmiernym uprzemysłowieniu, bezkrytycznym stosowaniu w przemyśle i rolnictwie zdobyczy naukowych i technologicznych, czy w pogoni za bogactwem bez liczenia się ze skutkami działań w przyszłości. Chociaż nie można zaprzeczyć, że takie działania przynoszą wielkie szkody, to jednak łatwo dostrzec, że ich źródło leży głębiej, w samej postawie człowieka. Wydaje się, że to, co najbardziej zagraża stworzeniu i człowiekowi, to brak poszanowania dla praw natury i zanik poczucia wartości życia. Zachęcamy do zapoznania się z ciekawą prezentacją na temat ochrony wód

https://srgz.zielonki.pl/pliki/Prezentacja.pdf

Pomóżcie nam dbać wodę, Daria, Maja, Ala, Nikola, Kuba i Alex

Ogłoszenia...

Kalendarz...

Lipiec 2020
Pn Wt Śr Cz Pi So Nd
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

Certyfikaty...

Koniec wakacji za...

50 dni
Copyright