W PLANETARIUM i STRUSIOLANDII

Klasa 3.a spędziła bardzo udany dzień. Dzieci rankiem wyruszyły do olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, gdzie odbyły kosmiczną wyprawę podczas gwiezdnego i planetarnego seansu.

W prosty i zabawny sposób zostały przedstawione dzieciom najbardziej podstawowe zjawiska astronomiczne. Uczniowie dowiedzieli się, w jaki sposób Słońce i Księżyc determinują rytm życia na Ziemi i jaką pełnią rolę. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Strusiolandii. Gospodarz oprowadził grupę po fermie i opowiedział o zwyczajach, stylu życia i zachowaniu żyjących na niej zwierząt. Każde dziecko miało okazję zasmakować jazdy konnej oraz przejechać się cygańskim wozem. Atrakcją było jajo strusie, które każdy mógł wziąć w ręce. Trzeba było mieć dużo siły, by je utrzymać. Na koniec, głodni i zmęczeni uczniowie udali się do ogniska, przy którym czekały kiełbaski i soki. Wszyscy otrzymali kijki z nadzianą kiełbaską i podgrzewali ją nad ogniem. Następnie był czas rozrywki na placu zabaw. Po zakupieniu pamiątkowych strusich piór ruszyliśmy z powrotem do Elbląga.

1 (1).jpg 1 (10).jpg 1 (11).jpg 1 (12).jpg 1 (2).jpg 1 (3).jpg 1 (4).jpg 1 (5).jpg 1 (6).jpg 1 (7).jpg 1 (8).jpg 1 (9).jpg

Ogłoszenia...

Certyfikaty...

Ferie zimowe za...

209 dni
Copyright