Poznaj Kopernika

Pięcioro uczniów klasy 5.b: Lena Lewalska – Stypuła, Kornelia Dąbrowska, Weronika Turoń, Jakub Błażejczyk i Filip Budrewicz

wzięli udział w grze miejskiej zorganizowanej w Centrum Spotkań Europejskich „Światowid”. Uczniowie zmierzyli się z zagadkami, łamigłówkami oraz zadaniami, których wspólnym mianownikiem był jeden z najwybitniejszych naukowców wszech czasów – Mikołaj Kopernik.

Podczas gry uczniowie mieli okazję zapoznać się z Regionalną Pracownią Digitalizacji, Teatrem im. Aleksandra Sewruka w Elblągu, Centrum Sztuki Galerią EL, Muzeum Archeologiczno – Historycznym, Warmińsko – Mazurską Biblioteką Pedagogiczną im. Karola Wojtyły w Elblągu, Biblioteką Elbląską oraz Młodzieżowym Domem Kultury. Spacer po tych atrakcjach przysporzył nam około 20 tys. kroków i trzecie miejsce w ogólnej klasyfikacji.