Pasowanie na czytelnika

Uczniowie klas pierwszych zostali czytelnikami. Poznali regulamin biblioteki szkolnej oraz zasady korzystania z księgozbioru. Zaznajomili się również z kodeksem czytelnika.

W ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” – każdy pierwszoklasista otrzymał Wyprawkę Czytelniczą: dla siebie książkę autorstwa znanej pisarki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, a dla rodziców broszurę, poradnik „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”.

Ogólnopolski projekt „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowany dzięki działaniom Instytutu Książki oraz wsparciu finansowemu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma na celu zachęcenie dzieci do częstego sięgania po książki i regularnego czytania zarówno samodzielnego jak i z udziałem najbliższych.